Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

StoVentec ARTline

Ekologiczne wytwarzanie energii na podwieszanej, wentylowanej elewacji

Nie produkuje spalin, nie zużywa surowców kopalnych – fotowoltaika należy do najbardziej przyjaznych dla środowiska metod wytwarzania energii.

Dotychczas panele fotowoltaiczne, stosowane do pozyskiwania energii, były montowane głównie na dachu. Wprowadzając dwa estetyczne systemy elewacyjne umożliwiające wykorzystanie energii odnawialnej, Sto przenosi fotowoltaikę na ściany. Z jednej strony rozwiązanie takie pozwala zaoszczędzić ok. 40 procent energii poprzez ocieplenie elewacji, z drugiej – elewacja sama wytwarza energię: do 700 kWh z 1 kWp rocznie.

StoVentec ARTline Invisible

Ekskluzywny podwieszany, wentylowany system elewacyjny z niewidocznym mocowaniem, przeznaczony do obiektów każdego typu, może być montowany z lub bez warstwy izolacji między wspornikami ściennymi. Nieobramowane moduły solarne CIS są naklejane na płyty nośne i zawieszane na elewacji za pomocą profili agrafowych.

Ponieważ uchwyty nie są widoczne, a odstępy między poszczególnymi elementami konstrukcji są bardzo małe, elewacja zyskuje szlachetny, jednolity wygląd. Moduły o wymiarach 1200 x 600 mm mogą być montowane zarówno pionowo, jak i poziomo i wypełniane dopasowanymi kolorystycznie elementami na wymiar.

StoVentec ARTline Inlay

System fotowoltaiczny wykonany jako podwieszana i wentylowana elewacja nadaje się do optymalnego stosowania zarówno na małych, jak i większych obiektach. Obramowane moduły są mocowane na elewacji w czarnych szynach. Płyty o wymiarach 1205 x 605 mm można mocować pionowo lub poziomo, zarówno z warstwą izolacji, jak i bez niej.

Obydwa systemy są dostępne w różnych kolorach i mogą posiadać indywidualny nadruk.