Note: You are using Internet Explorer 11, which may have display errors, we recommend using a browser such as Mozilla Firefox, Google Chrome, Microsoft Edge or Safari

Innowacje

Kreujemy nowe możliwości

Grupa Sto od początku zgłosiła ponad 150 nowych patentów, udowadniając, że jest liderem w dziedzinach technologii i innowacji. Działy badań i rozwoju na całym świecie, sprawiają, że możemy działać na pełnych obrotach i opracowywać coraz to nowsze i lepsze technologie, dzięki którym nieustannie ulepszamy istniejące rozwiązania, jak również wyznaczamy innowacyjne trendy dla branży budowlanej.

StoTherm classic ®

StoTherm Classic

Ponad 40 lat temu powstał StoTherm classic - jeden z najlepszych i najskuteczniejszych układów izolacyjnych na rynku. Od tego czasu konsekwentnie jest rozwijany.

StoColor Dryonic

StoColor Dryonic

Wzorem dla naszej nowej farby elewacyjnej był Onymacris unguicularis, jeden z gatunków chrząszcza żyjący na pustyni Namib. Nasza farba, tak jak pancerz tego pustynnego stworzenia, ma hydrofilowo-hydrofobową mikrostrukturę. W oparciu o zalety tej powierzchni, firma Sto opracowała innowacyjną technologię Dryonic Technology: Umożliwiaona błyskawiczne odprowadzanie wody pochodzącej z deszczu, rosy i mgły z elewacji. Na wszystkich standardowych podłożach budowlanych, przy maksymalnej różnorodności barw.

StoColor X-black

StoColor X-black

Długotrwałe działanie światła słonecznego na elewację budynku może prowadzić do pęknięć oraz deformacji. Dotyczy to szczególnie tak modnych dziś ciemnych powierzchni, które nagrzewają się znacznie szybciej. StoColor X-black z nowej generacji farb Sto IQ – INTELLIGENT TECHNOLOGY przesuwa granicę bezpiecznej temperatury w aranżacji kolorystycznej.

Lotusan

StoColor Lotusan

Efekt lotosu to wierne odtworzenie mikrostruktury liści lotosu w powłokach elewacyjnych. Powierzchnia liści lotosu jest silnie hydrofobowa. Woda tworzy na niej krople poruszające się niczym kulki po szkle.

Technologia QA/FT

Technologia QS/FT

W przypadku niższych temperatur i wyższej wilgotności względnej rozwiązaniem jest zastosowanie produktów QS, oferowanych przez Sto.

StoVentec ARTline

StoVentec ARTline

Nie produkuje spalin, nie zużywa surowców kopalnych – fotowoltaika należy do najbardziej przyjaznych dla środowiska metod wytwarzania energii. Dotychczas panele fotowoltaiczne, stosowane do pozyskiwania energii, były montowane głównie na dachu. Wprowadzając dwa estetyczne systemy elewacyjne umożliwiające wykorzystanie energii odnawialnej, Sto przenosi fotowoltaikę na ściany. Z jednej strony rozwiązanie takie pozwala zaoszczędzić ok. 40 procent energii poprzez ocieplenie elewacji, z drugiej – elewacja sama wytwarza energię: do 700 kWh z 1 kWp rocznie.

StoColor Climasan

StoColor Climasan

Wysokiej jakości farby wewnętrzne, które dzięki swojej innowacyjnej technologii mają funkcję neutralizowania nieprzyjemnych zapachów, bądź zanieczyszczeń przy udziale światła.

StoColor Photosan

StoColor Photosan

W życiu codziennym coraz częściej zwracamy uwagę na ochronę środowiska. Dzieje się tak również na budowie. Do użytku wchodzą materiały proekologiczne, które dzięki swoim właściwościom pozytywnie wpływają na środowisko naturalne. Ich przykładem jest najnowsza farba StoColor Photosan.

Innowacyjne rozwiązania

Innowacje Sto na kanale Youtube

Nasze produkty rewolucjonizują świat - zobacz film o farbie StoColor Dryonic, StoColor Lotusan czy też wiele innych interesujących filmów na naszym Youtube.