Kolekcje kolorów

Gdy kolor budzi emocje

Kolor i architektura są ze sobą nierozerwalnie związane. Kolor strukturyzuje budynek, podkreśla jego cechy i sprawia, że budzi on określone emocje. Dzięki kolorom architektura staje się tak bardzo różnorodna.


System StoColor

System StoColor to klasyczny system kolorystyczny firmy Sto. To właśnie bezpośrednie odniesienie do oddziaływania koloru na emocje człowieka jest kluczem systemu StoColor.


Kolory podstawowe, struktura systemu oraz możliwości mieszania kolorów są bardzo łatwe do przyswojenia. Katalogowanie kolorymetryczne pozostaje przez cały czas w tle, nie wpływając w żaden sposób na wybór kolorów ani go nie ograniczając. To minimum abstrakcji połączone z maksimum praktyki sprawia, że system StoColor jest wyjątkowo przyjazny w użytkowaniu.


AC - Architectural Colours

“AC- Architectural Colours” prezentuje trwałe, dostosowane do konkretnych materiałów kolory, stworzone specjalnie dla elewacji budynków. 300 odcieni jest dostępnych w postaci farb na bazie żywicy silikonowej i innych powłok. Dodatkowo większość z nich można stosować na organicznych i nieorganicznych systemach ociepleń ETICS.


StoDesigner Collection

Projektanci firmy Sto cyklicznie spotykają się i opracowują powierzchnie, struktury i kolory, które wyznaczają ponadbranżowe trendy w światowej architekturze, jak również odzwierciedlają tendencje zaobserwowane podczas codziennej współpracy z czołowymi architektami na świecie.

Koło barw

kolory

Podstawę systemu StoColor stanowi ludzka percepcja wzrokowa